2009-10-15 16:57:25• hírek • Szatmar.ro

Gólzápor a Román Kupában

A címvédő és a finalista is továbblépett a hosszabbítások nélküli fordulóban.

A labdarúgó Román Kupa második fordulójának mérkőzéseit is lejátszották és mind a címvédő Homoród, mind a tavalyi finalista Óvári továbbjutott.

Érdekesség, hogy valamennyi mérkőzés már a rendes játékidőben eldőlt, az előző játéknappal ellentétben így sehol sem került sor hosszabbításokra vagy büntetőkre. Ennek ellenére a nézők nem unatkozhattak, hisz a 13 találkozón nem kevesebb, mint 72 gól esett, ami 5,53-os gólátlagot jelent.

A legizgalmasabb találkozóra Érendréden került sor, ahol a vendég Kálmánd 5-4 arányban nyerni tudott. De sok gól esett Érszakácsiban is, ahol Érkávás 6-3 arányban nyert. A legnagyobb gólarányú győzelmet Avasújváros produkálta, amely 7-0-ra nyert Szárazbereken.

Már az előző eredményekből kiderült, hogy a hazai gárdák nem szerepeltek valami jól, csak Sárközújlak tudott nyeri odahaza, igaz, ők Aranyosmeggyest 6-1 arányban lépték le. Szintén idegenben nyert a tavalyi döntő két résztvevője: a címvédő Homoród Decebált, Óvári pedig Kismajtényt győzte le.